Nya hemsidan är live!

8 februari 2010 | 10 kommentarer

Nu är äntligen version 3 av CrossFit Nordic live! Vi har jobbat hårt med att göra sidan mer användarvänlig och integrerad med övriga nätet i form av bland annat bloggrolls och twitter-feed. Om du inte följer oss på Twitter redan så gör det då vi postar små notiser där oftare än på huvudsidan.

Det finns fortfarande många saker att fixa på hemsidan. Vi har också sedan länge en kostguide som är på gång, en övningsdatabas som vi har börjat jobba med och en bättre länklista. Dygnet har bara så många timmar!

Feedback, buggrapporter, lovord och liknande tas gärna emot här i kommentarer eller via mail info@crossfitnordic.se

Kolla runt lite och bekanta dig med den nya designen. Kolla även in Dagens Pass som nu också är formaterade för lättare läsning även under påverkan av mjölksyra! Om du inte har testat CrossFit så är detta rätt tillfälle, det är ingen ide att dra ut på det längre!

Tack alla läsare för stödet och alla kommentarer! Det är ni som ger oss energi och motivation att fortsätta utvecklas! Tack även Niklas vår webdesigner för ett otroligt jobb och stort tålamod!

Enjoy!

10 kommentarer till "Nya hemsidan är live!"

  • Erik februari 8, 2010 kl 01:23

    Ett bra tecken är att jag använder min egen hemsida till att kolla bloggrollen för uppdaterade svenska bloggar!

  • José Puntigliano M/35/64/171 februari 8, 2010 kl 06:31

    SNYGGT!!!!

  • Sam februari 8, 2010 kl 12:24

    Va fin den blev, jag gillar den lugna och sköna designen :)

  • Matts februari 8, 2010 kl 13:23

    Snyggt!
    Bra att man ser dagens pass på första sidan.

  • Jonas februari 8, 2010 kl 14:10

    Mycket bra. Tjänar sitt syfte, gör CrossFit tillgängligt för alla. Ni är produktiva, det gillar jag.

    Kanske svårt för en del att läsa dagens pass? (två olika grå nyanser och ganska litet). Men det är nog bara en vanesak.

  • Tobias februari 8, 2010 kl 14:38

    Fina förändringar, känns riktigt fräscht.

    Om jag fick önska något, så skulle jag gärna se att ”dagens pass” presenteras i en egen ruta på första sida. Så att man kan läsa hela beskrivningen utan att behöva klicka in på den sidan. Jag gissar att största antalet av era besökare på webben är ute efter att ta reda på dagens WOD.

  • Niklas februari 8, 2010 kl 16:13

    Mycket bra uppdatering av sidan, snyggt!

  • Camilla K/30 februari 8, 2010 kl 20:06

    Omväxling piggar upp!!! :)

  • Andreas februari 9, 2010 kl 20:27

    Bra och snygga uppgraderingar, dock svårt att läsa vit text på ljusblå bakgrund, kräver exakt vinkel på skärmen.

    • Erik februari 9, 2010 kl 22:39

      Ja vi har märkt det när vi kollat runt på flera datorer. Vi skall kolla upp detta! Tack!

Kommentera

CrossFit Nordic Tweets
Utländska Bloggar